تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک شرکت نرم افزاری عارف رایانه ویکیوز

تبلیغات متنی

فیلم فروشنده اصغر فرهادی برنده گلدن گلوب نشد!

4568 سینما و تئاتر آسان طب » اخبار روز » سینما و تئاتر » فیلم فروشنده اصغر فرهادی برنده گلدن گلوب نشد! zigadmin

فیلم فروشنده هفتمین فیلم بلند اصغر فرهادی که پیش تر برنده بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره کن شده بود، اینبار نتوانست با کنار گذاشتن رقبای سر سخت خود در جشنواره گلدن گلوب جایزه بهترین فیلم خارجی زبان را بدست آورد. فیلم فروشنده از نظر بسیاری بهترین ساخته فرهادی بوده و در این جشنواره نامزد بهترین فیلم خارجی زبان بود.

فیلم فروشنده که در سال ۱۳۹۴ ساخته شده است و  هفتمین فیلم بلند اصغر فرهادی می باشد، پیش تر برنده بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره کن شده بود. اینبار نتوانست رقبای خود در جشنواره گلدن گلوب را کنار بزند و برنده جایزه بهترین فیلم خارجی زبان از این جشنواره ازآن خود کند. اگر چه این فیلم به جایزه نرسید اما برای ما بسی افتخار است که در این فستیوال نامزد بهترین فیلم خارجی زبان گشته است. فیلم فروشنده فرهادی همچنین توانسته است جوایز دیگری در جهان را از آن خود کند من جمله : جایزه بهترین فیلم خارجی زبان از انجمن ملی نقد فیلم آمریکا ، بهترین فیلم از جشنواره فیلم مونیخ، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران از جشنواره جهان سینمای آمستردام، هوگو نقره‌ای، جایزه ویژه هیئت داوران از جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو.

.

.

درباره فیلم فروشنده اصغر فرهادی

فروشنده با نام انگلیسی The Salesman فیلمی به کارگردانی و نویسندگی اصغر فرهادی است. این هفتمین فیلم بلند اصغر فرهادی است. در مراسم اختتامیه جشنواره کن جایزه بهترین فیلم‌نامه به اصغر فرهادی رسید و شهاب حسینی هم برندهٔ جایزه بهترین بازیگر مرد شد. فروشنده نماینده ایران در مراسم اسکار سال ۲۰۱۷ است. همچنین فروشنده در پایان زمان اکران خود موفق شد رکورد بیشترین فروش که پیش تر در دستان محمد رسول‌الله (فیلم) مجید مجیدی بود را بشکند و تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران بشود


# # #

نظرات