تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک شرکت نرم افزاری عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار روز

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

شیوه تغذیه کودکان سرطانی

آسان طب » اخبار روز » شیوه تغذیه کودکان سرطانی

یکی از مهمترین مواد در تغذیه کودکان سرطانی آب است . ۷۵ درصد از وزن بدن انسان از آب است . این آب برای عملکردهای مهم بدن از جمله گوارش، دفع سموم، متعادل نگه‌داشتن دمای بدن و ... لازم است . کودکان سرطانی متاسفانه به دلیل استفراغ، اسهال و ننوشیدن آب ، آب زیادی از دست خواهند داد . بنابراین آب را در تغذیه کودکان سرطانی حتما بگنجانید .

تغذیه کودکان سرطانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است . مادران باید به تغذیه کودکان سرطانی اهمیت زیادی بدهند . چون در بهبود انها بسیار موثر است. در این مقاله برخی از نکات ضروری درباره تغذیه کودکان سرطانی را برایتان بیان می کنیم .

دانستنیهایی درباره تغذیه کودکان سرطانی

یکی از مهمترین مواد در تغذیه کودکان سرطانی آب است .  ۷۵ درصد از وزن بدن انسان از آب است . این آب برای  عملکردهای مهم بدن از جمله گوارش، دفع سموم، متعادل نگه‌داشتن دمای بدن و … لازم است . کودکان سرطانی متاسفانه به دلیل استفراغ، اسهال و ننوشیدن آب ، آب زیادی از دست خواهند داد . بنابراین آب را در تغذیه کودکان سرطانی حتما بگنجانید . برای دانستن مقدار اب لازم برای کودک سرطانی با پزشک او مشورت کنید .

 ممکن است این کودکان اشتهایی به غذا نداشته باشند . والدین محترم باید با زیرکی به کودک غذا بدهند. سعی کنید  به کودک سرطانی غذا را با حجم کم ولی در وعده‌های زیادبدهید تا میل و اشتهای آنها به غذا خوردن کم نشود. سعی کنید همیشه غذایی در دسترستان باشد . صبحانه یا یک میان وعده غذایی، کمی‌ میوه و یا نوشیدنی یا هرچیز دیگری . مهم این است که همیشه چیزی برای خوردن وجود داشته باشد تا به محض نیاز به کودک بدهید و وقتی کودک گرسنه شد یادتان نیفند بری او غذا تهیه کنید و تازه زمان صرف کنید . تغذیه کودکان سرطانی

ممکن است کودک شما به طعم‌ها و بوهای شدید حساسیت داشته باشد و حالت تهوع بگیرد، سعی کنید بیشتر از غذاهایی استفاده کنید که بدون‌طعم و مزه هستند؛ مثل نان، پاستا، برنج و … . مراقب پخش و شیوع میکروب‌ها باشید، همیشه به خاطر داشته باشید که دست‌های‌تان را قبل از غذا دادن به کودک بشویید ، زیرا کودکان سرطانی بیشتر در معرض عفونت‌ها هستند. از دادن غذاهای نیم‌ پز و خام به آنها اکیداً خودداری کنید.

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ، در تغذیه کودکان سرطانی  دقت کنید که غذای خیلی گرم یا سرد به او ندهید . دمای غذا اکثرا باید با دمای اتقاق یکی باشد. از غذاهای اسیدی استفاده نکنید ، معمولاً در مرحله درمان بیماری سرطان، کودک با انواع زخم‌های دهان و آفت روبه‌رو می‌شود ، بنابراین به هیچ‌وجه به او غذاهای اسیدی مثل آب پرتقال، آب لیمو و گوجه‌فرنگی ندهید.

به کودکان باید غذایی بدهید که قابل هضم باشد و دیر هضم نباشد . اغلب کودکان در چنین مواقعی دچار مشکل در بلع غذاها می‌شوند ، بنابراین خوردن غذاهای پوره‌ای، سوپ‌ها، غذاهای نرم و روان برای آنها آسان‌تر خواهد بود. به کودکان سرطانی در بین غذا آب ندهید . بین وعده‌های غذایی به کودک آب و مایعات بدهید، ولی در حین خوردن غذا نه. تا کودک احساس سیری نکند و اشتهایش به غذا خوردن از بین نرود. سعی کنید نکات ذکر شده را در تغذیه کودکان سرطانی رعایت کنید . درمان شکم درد با داروهای گیاهی جدید را بخوانید .

 


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

گلایه روانچی به همتای بریتانیایی خود

انتخاب علی اکبر ولایتی به عنوان رئیس هیات امناء دانشگاه آزاد و حمایت از استمرار مدیریت میرزاده

محمد هاشمی: “آیت الله” ترور نشد

اگر می خواهید سیگار را ترک کنید این مطلب را از دست ندهید

پربازدید های اخبار روز , سلامت

نظرات شما